Dnes je neděle 25. 10. 2020
Svátek má Beáta

Akce spolku

 

Cesta do Středu Království Českého

VIII. ročník tradičního jarního výletu se konal

v sobotu 23. dubna 2011

Velikonoční svátky dodaly Rodákům nádherné počasí a rozkvetlou přírodu. I to bylo příčinou báječné a uvolněné nálady, která neopustila výletníky po celou dobu výletu.
Velkým překvapením byl letos koncert v kostele ve Vysokém Újezdě. Výborná akustika původně gotického chrámu a krásný hlas herečky a zpěvačky Dagmar Zázvůrkové (viz níže), byly dokonalou kombinací pro přednes písní z jejího nového alba a z působení v divadle Semafor. Na el. klavír ji doprovodil Pavel Větrovec, který mimo jiné vede i kapelu Karla Gotta.
Oběma velice děkujeme za mimořádný zážitek.
Kromě duchovních prožitků a kochání se přírodou, ocenili výletníci i zastávku na hrázi Slapské přehrady a jízdu ve člunu, který jim přes Vltavu výrazně zkrátil cestu ke kapli na Rovínku.
Tam je přivítala fanfára, kterou na trubku zahrál žák Základní školy v Netvořicích. Odměnou mu byl originální dar starosty Spolku - mravenčí pěstírna.
Po zazpívání spolkové hymny se všichni vydali ke třem křížům, kde se nachází střed Království Českého. Konec výletu byl v hospůdce v Lahozi, kde účastníci dostali pamětní list.

Kéž se všechny výlety takto podaří.

Koncert Dagmar Zázvůrkové

Dagmar Zázvůrková (*1981) je absolventkou pražské HAMU obor nonverbální a komediální divadlo. Od roku 2009 studuje Univerzitu Karlovu – obor Italianistika na Filozofické fakultě. Tři roky byla členkou sboru hudebního divadla Karlín. V roce 2003 company v muzikálu Bídníci. Společně s kapelou Golden Swing pravidelně vystupuje v pražské Redutě. Dále hraje v představeních pánů Karla Šípa a Josefa Náhlovského – Sanatorium, Blázinec, Všechnopartička. Externí členkou divadla Semafor je od roku 2003. Mimo Semafor si zahrála také roli Vanilky v Národním divadle v jazzové opeře S+Š Dobře placená procházka.
(www.dasazazvurkova.cz)

Na koncertě ve Vysokém Újezdě ji doprovázel Pavel Větrovec - známý klavírista, který vede kapelu Karla Gotta.

Více fotografií z akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.


Datum vložení: 2011.03.16 Autor: JDu

 

 

<< zpět na výpis zpráv

Copyright © 2007 Spolek rodáků a přátel muzea v Netvořicích, všechna práva vyhrazena Vyrobilo studio FUMI